Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :: (63) 262 63 42

Oferujemy usługę skanu i renowacji slajdów, przeźroczy, diapozytywów, negatywów i odbitek.

W Presilo pracujemy na dedykowanym tego rodzaju usługom, profesjonalnym sprzęcie. 

Skanowanie slajdów, przeźroczy, diapozytywów, negatywów

Używany przez nas skaner filmowy Nikon Super Coolscan 9000 ED to zaawansowane urządzenie obsługujące cały zakres filmów 120/220 łącznie z formatami 6x7 oraz 6x9 (nagatywowe i diapozytowe). Ponadto akceptuje błony 16mm i mikrofilmy.

Do najważniejszych rozwiązań technologicznych trzeba zaliczyć 3-liniowy sensor CCD, zaawansowany obiektyw Nikkor ED z 14 soczewkami w 6 grupach oraz ICE Professional, czyli program skierowany do współpracy z błonami Kodachrome. Rozdzielczość skanera NIKON Super Coolscan to 4000 ppi, gęstość optyczna 4,8 D. Wszystkie skany są wykonywane przy pomocy profesjonalnego oprogramowania, które dobiera odpowiedni profil skanowania do typu filmu. Jakość skanu sprawdzana jest na wysokiej jakości skalibrowanych monitorach Eizo oraz Nec. Wszystkie skany kolorowe wykonujemy z włączoną funkcją sprzętowego usuwania rys. Zastosowane do naświetlania w skanerze diody LED zapobiegają odkształceniu się skanowanego materiału. Multipróbkowanie (wielokrotne naświetlanie pod różnymi kątami) pozwala na wierniejsze odwzorowanie oryginału.

Skanowanie płaskie (zdjęcia, dokumenty)

Skanowanie płaskie wykonujemy na profesjonalnym urządzeniu Canon CanoScan 9000F Mark II, które jest wyposażone w matrycę CCD, która umożliwia skanowanie dokumentów i zdjęć do formatu A4 w maksymalnej rozdzielczości 4800 x 4800 dpi. Rejestrowane obrazy są wyjątkowo szczegółowe i znakomicie nadają się do powiększania i drukowania. Z kolei 48-bitowa głębia koloru gwarantuje dokładne odwzorowanie kolorów. Skaner jest wyposażony w funkcję automatycznej korekty obrazu: wbudowana technologia FARE (poziom 3) usuwa zabrudzenia i zarysowania oraz koryguje wyblakłe obszary.

W Presilo do każdego zlecenia podchodzimy solidnie i profesjonalnie. Staramy się, aby każde zlecenie było wykonane rzetelnie i terminowo. Powierzony do skanowania materiał traktujemy z należytą dbałością, dbamy o to, aby do rąk włąsciciela wrócił w stanie nienaruszonym. 

Wycena dokonywana jest indywidualnie - w zależności od specyfiki zlecenia i zakresu prac.